3 październik 2022

Wysokie mandaty za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego

zdjęcie: Wysokie mandaty za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego / pixabay/7299234
Nietrzeźwi rowerzyści dość często pojawiają się w policyjnych statystykach, ale niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu także nie jest rzadkością na poddębickich drogach. Po zaostrzeniu przepisów na uczestników ruchu drogowego czekają wysokie mandaty. Policja apeluje o rozsądek i uwagę na drodze.

2 października 2022 roku o godzinie 9:40 policjanci z Poddębic kontrolowali stan trzeźwości kierujących w miejscowości Pęczniew. Zauważyli rowerzystę jadącego wężykiem. Po podjęciu działań wobec mężczyzny poczuli od niego woń alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości, okazało się że 35-latek miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Na właściciela jednośladu nałożono 2500 tysiąca złotych mandatu. Mężczyzna do domu wrócił pieszo.

Tego samego dnia o godzinie 17:45 w miejscowości Praga, 32-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Uderzyła oplem w tył samochodu marki Kia, doprowadzając do uszkodzenia pojazdów. Uczestnicy kolizji nie potrzebowali pomocy medycznej. Za to zdarzenie na kierującą mundurowi nałożyli mandat w wysokości 1300zł i 10 punktów karnych.

Od 17 września do 2 października 2022 roku na terenie powiatu poddębickiego doszło do jednego wypadku i 17 kolizji z różnych przyczyn, ponadto policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów z wysoką zawartością alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. To samo dotyczy braku uwagi oraz brawury. Rozkojarzony kierowca pojazdu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla innych użytkowników dróg.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak