18 październik 2023

zdjęcie: Okradli seniora, straszyli hakiem i grozili pozbawieniem życia - teraz grozi im do 20 lat więzienia / pixabay/981400
W Płocku policja ujęła dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na 82-latku. Sprawcy grozili seniorowi, który przyłapał ich na włamaniu, ostrym hakiem i pozbawieniem życia. Żądali pieniędzy. Teraz grozi im do 20 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie jednego z ogródków działkowych w Płocku, gdzie 82-latek zauważył dwóch mężczyzn, którzy wyłamali furtkę, wybili szybę oraz próbowali włamać się do altany sąsiadów - poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji sierż. szt. Monika Jakubowska.

Kiedy senior zwrócił mężczyznom uwagę, ci, okazując ostry hak, zaczęli mu grozić pobiciem, pozbawieniem życia i zażądali od niego pieniędzy. Pokrzywdzony miał przy sobie kilka złotych, które w obawie o własne życie oddał napastnikom - podkreśliła rzeczniczka płockiej policji. Zaalarmowani przez świadków funkcjonariusze natychmiast przybyli na miejsce, zatrzymali sprawców rozboju i zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów. Wobec 38-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego i 33-letniego mieszkańca powiatu płockiego sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące - przekazała sierż. szt. Jakubowska. Podkreśliła przy tym, że za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi podejrzanym grozi do 20 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ apiech/