4 czerwiec 2023

Nowy dzielnicowy gminy Zadzim

zdjęcie: Nowy dzielnicowy gminy Zadzim / fot. KPP w Poddębicach
fot. KPP w Poddębicach
Gmina Zadzim ma od czerwca nowego dzielnicowego. Został nim sierż. Kamil Dejnaka. Zachęcamy wszystkim mieszkańców gminy Zadzim do kontaktu z dzielnicowym, a policjantowi życzymy udanej współpracy z lokalną społecznością.

Z początkiem czerwca nastąpiła zmiana dzielnicowego rejonu nr 6, który obejmuje teren gminy Zadzim. Sierżant Kamil Dejnaka zastąpił na tym stanowisku sierżanta sztabowego Dominika Krawczyka, który aktualnie realizuje zadania w Zespole Sztabu Policji w Poddębicach.

Do tej pory sierż. Kamil Dejnaka pracował w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. To policjant z wieloletnim doświadczeniem, otwarty, komunikatywny i gotowy na współpracę. W ramach swoich kompetencji będzie wspierał mieszkańców gminy w budowaniu poziomu bezpieczeństwa.

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu. Jego zadania są bardzo szerokie, dla przykładu można wymienić:

• prowadzenie rozpoznania przydzielonego rejonu pod względem osobowym, terenowym, zjawisk i zdarzeń mających wpływ na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego;
  • realizowanie zadań z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  • realizowanie zadań z zakresu profilaktyki społecznej;
  • rozwiązywanie konfliktów sąsiedzkich w zakresie pozostającym we właściwości Policji;
  • dokonywanie wywiadów i ustaleń na rzecz podmiotów uprawnionych;
  • realizowanie zadań z zakresu ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń;
  • kontrolowanie przestrzegania prawa powszechnie obowiązującego oraz przepisów prawa miejscowego.

Z nowym dzielnicowym można kontaktować się w następujący sposób:

Więcej o zadaniach dzielnicowego można przeczytać tutaj:

sierż. Alicja Bartczak